سفارش انجام برنامه نویسی ، سفارش طراحی نرم افزار اختصاصی ، سفارش طراحی وبسایت ، سفارش طراحی وبلاگ ، سفارش طراحی مدار و برنامه نویسی الکترونیکی ، سفارش طراحی پورتال ، سفارش سئو و بهینه سازی وبسایت و وبلاگ ، شبکه های کامپیوتری ، تلفن تحت شبکه ، نظارت تصویری ، کنترل تردد و کلیه فعالیت های نرم افزاری و شبکه ای را از ما بخواهید . لطفا برای سفارش هرگونه فعالیت با شماره 09120207437 تماس گرفته و یا با ایمیل PROJECT@ISSC.IR مکاتبه نمایید . با سپاس از حسن انتخاب ارزشمند شما.


آخرین محصولات فروشگاه آنلاین سامانه سازان ورود به فروشگاه >پورتال چیست؟

پورتال،دروازه اختصاصی مبتنی بر وب است که به روی اطلاعات و دانش در پردازش شبکه ای گشوده می شود. پورتال سعی می کند تا سرریز اطلاعات را از طریق محیط مبتنی بر شبکه داخلی مرتب نموده و با استفاده از تکنیک های پیشرفته جستجو و نمایه نویسی به اطلاعات مربوطه از سیستم های مختلف فناوری اطلاعات و اینترنت دسترسی داشته و آنها را جستجو کند. در گاه صفحه ای است که از طریق آن می توانیم تمام کارهای مربوط به خود را در وب انجام دهیم. عموما پورتال ها به عنوان در گاه های اطلاعاتی شناخته می شوند. ویژگی های اصلی یک پورتال عبارتند از : 1-تجمع اطلاعات 2-هدف دار بودن اطلاعات 3-در دسترس بودن اطلاعات 4- دریچه ورود منحصر به فرد .
هر چند شباهت ظاهری فراوانی میان یک وب سایت و یک پورتال وجود دارد به گونه ای که در نگاه اول تفاوت محسوسی میان آن دو مشاهده نمی شود اما این دو کاملا از یکدیگر متفاوت اند.سوال اینجاست که به طور مشخص تفاوت آن دو در چیست؟ در پاسخ به این سوال باید گفت ویژگیهای زیر در یک پورتال آن را از یک وب سایت متمایز می کند: درگاه ورود منفردی که از طریق آن می توان به مجموعه منابع مرتبط با پورتال دست یافت. نمایش هدفدار اطلاعات با استفاده از تجربیات کاربر. دسترسی تقسیم بندی شده به انواع داده و اطلاعات گروه بندی شده. در اختیار گذاشتن امکان ارتباط و همکاری میان تمامی کاربران و استفاده کنندگان پورتال. امکان پیوستن به نرم افزارها و سیستم های نرم افزاری که گردش کاری مشخص و تعریف شده ای دارند.


تاریخچه پورتال

نسل اول پورتال ها :
اولین پورتال ها، که از آنها تحت عنوان نسل اول نام برده می شود، بر فراهم نمودن محتویات ایستا، مستندات و همچنین خوراکهای اطلاعاتی زنده در صفحات وب مبتنی بودند. مثالهای نمونه این نسل سایت های YAHOO یا EXCITE است. این پورتالها در محیطی به هم پیوسته، اهداف مشابهی را دنبال کرده و صفحه واسط مشخص و منحصر به فردی را برای دستیابی به مجموعه اطلاعات توزیع شده در سراسر شرکت یا سازمان خود، در اختیار کاربر می گذاشتند. این اطلاعات معمولا شامل اخبار شرکت، شرایط و فرم های استخدام، اطلاعاتی مربوط به کارکنان و چگونگی ارتباط با آنها، مستندات رسمی و سیاست های اعلام شده شرکت و همچنین لینک های ارتباطی مفید بود.
نسل دوم پورتال ها :
نسل دوم پورتال ها بر اطلاعات مشخص تر و نرم افزارها متمرکز بودند. در اساس شباهت زیادی به خصوص در زمینه فراهم آوردن اطلاعات با نسل اول داشتند با این همه تفاوت مهمی نیز وجود داشت: این پورتالهای امکان همکاری کاربران را در محیطی به هم پیوسته فراهم می کردند و همین امکان، نقطه تمایز آنها با نسل پیشین محسوب می شد. پورتال های نسل دوم قابلیت همکاری متقابل را در ادارات مجازی برای تیم های کاری و به منظور انجام وظایفشان فراهم می ساختند. نسل دوم پورتال ها سرویس های متعددی داشتند که از جمله آنها می توان به سرویس های مدیریت محتوا ( سازمان دهی و مدیریت اطلاعات مرتبط ) و سرویس های همکاری (که به کاربران امکان می داد با یکدیگر گپ زده و برای یکدیگر ایمیل فرستاده و قرار ملاقات تنظیم کنند) اشاره کرد. در این پورتال ها قابلیت تعریف گروه های کاربری نیزفراهم آمده بود. به بیان دیگر این پورتال ها سازو کار همکاری داخلی را در یک سازمان فراهم می ساختند.
نسل سوم پورتال ها :
نسل سوم با هدف ایجاد فضای مجازی تجارت الکترونیک (E-BUSINESS ) بوجود آمد. پورتال های نسل سوم به عنوان واسط ارتباطی کارمندان، تهیه کنندگان، تولید کنندگان و مشتریان قلمداد می شوند. ویژگی فوق العاده این پورتالها امکان مرتبط شدن نرم افزارهای مستقر در سرورهای مختلف است. به بیان دیگر، این پورتال ها نقطه به هم پیوستن محتویات و برنامه های کاربردی مستقر در سرورهای مختلف بطور همزمان و با استفاده از همکاری سرویسهای خدماتی آنان اند. به علاوه امکان دسترسی به محتویات و امکانات سیستمهای مختلف را از طریق ابزارها و تجهیزات متنوع، بسته به نیاز کاربر امکان پذیر می کنند. این گروه پورتال ها مجموعه قابل توجه و ارزشمندی از اطلاعات، مستندات، امکانات و قابلیتهای نرم افزارهای مرتبط را از طریق درگاه واحدی برای کاربر فراهم می کنند. به علاوه، این پورتالها به صورتی خودکار و بر اساس نقش کاربران هدفمند شده و ویژگی هایی خاص آنها می یابند. به بیان دیگر، نحوه نمایش، محتوی و امکانات در دسترس، بسته به نقش تعریف شده برای کاربر به گونه ای منحصر به فرد و خاص وی در اختیار او قرار می گیرد. کلید توسعه آینده این نسل از پورتال ها،ایجاد چهارچوب های کاری باز ( از قبل تعریف نشده ) برای سرویس های عمومی خواهد بود.


اطلاعاتی که یک پورتال فراهم می کند

داده های ساخت یافته. داده هایی که به صورتی سازمان یافته اند که امکان جستجوی آسان آنها وجود داشته باشد ( اغلب به صورت سلسله مراتب و بر اساس کلمات کلیدی). فهرست الفبایی کتابهای یک کتابخانه مثال خوبی از داده های ساخت یافته است. داده های ساخت یافته اغلب شامل، گزارشها، تحلیلها، پرس و جوهای مشخص و دیگر انواع دانش مرتبط با کسب و کار است
داده های بدو ن ساختار، که جستجو در آنها معمولا دشوار بوده و خارج از یک بانک اطلاعاتی قرار دارند. از این نوع داده می توان متن ها، صوت، تصویر و یا گرافیک و اشکالی مانند مستندات Office ، memos ، ایمیل، قرارهای ملاقات را مثال زد
اطلاعات خاص ،که شامل محتویات قابل خرید و فروش ( مثل انواع اخبار، گزارشها، اطلاعات مربوط به سهام، کاریکاتورها و محتویات بی اهمیت) بوده و مخصوصا به منظور استفاده در فرایندهای تولیدی دیگر تهیه و در اختیار قرار می گیرند.


خدماتی که به وسیله یک پورتال فراهم می شود:

همکاری، (با عنوان خدمات ارتباطی نیز شناخته می شود ) و به کاربران اجازه می دهد تا با یکدیگر گپ بزنند، در بحثهای گروهی مشارکت داشته باشند، مطالب خود را در اختیار دیگران قرار دهند و
مدیریت محتوی که انواع جستجو ها، رهگیریها را مدیریت کرده و همچنین قابلیتهای خاصی را به منظور استخراج داده ها در اختیار می گذارد
خدمات شخصی (با عنوان خدمات تراکنشی نیز نام برده می شود ) که کاربران را قادر می سازد تا با دیگر سیستمها ( مثلا سیستمهای فروشنده و یا نماینده یک محصول ) مستقیم و بدون واسطه مرتبط باشند. معمولا این قابلیت به کاربر امکان می دهد تا برای مثال فعالیتهای زیر را انجام دهد:
– محصولات یک سازمان را خریداری کند
– ملاقاتهای خود را زمان بندی کند
– حساب خود را مشاهده یا تراز کند
– در کلاس مورد علاقه خود ثبت نام کند
هر پورتال می تواند در اندازه لازم برای شخص و یا گروه سازمان دراید. یکی از ویژگیهای جالب یک پورتال شکل و عملکرد متفاوت آن برای اشخاص مختلف است. یکی از روشهایی که به این منظور استفاده می شود، متناسب سازی و تغییر شکل و قابلیتهای پورتال بر حسب خواسته ها یا تجارب شخص یا گروه استفاده کننده از آن است. به همین دلیل است که کاربران متفاوت شکل متفاوتی از یک پورتال مشاهده کرده و اطلاعات و خدمات متفاوتی در اختیار ایشان قرار می گیرد: امکان تغییر بر حسب خواسته ها بر حسب تجارب شخص یا گروه عموما personalize نامیده می شود و به این معنی است که در پورتال امکان انتخاب نحوه نمایش محتوی پیش بینی شده است. اغلب این انتخاب بصورت خودکار و بر اساس نقش کاربر (مثلا پست سازمانی وی) انجام می شود. برای مثال وقتی کارمند فروش به سیستم وارد می شود، به صورت خودکار فهرستی از جدیدترین محصولات برای وی به نمایش در می آید. با این همه در بعضی از پورتال ها انتخاب محتوی نمایش داده شده به کاربر محول می شود تا در زمان ورود به پورتال خود آن را انتخاب کند
تغییر و Customize شدن یک پورتال شامل انتخاب چگونگی شکل ظاهری آن (مثلا رنگ و چیدمان صفحه)،مدل مرورگر و محل نمایش محتویات روی صفحه است. یک پورتال می تواند حتی برچسب و عنوان تجاری مشخصی داشته و ظاهر متفاوتی را برای انواع کاربرانش به نمایش گذارد.
این دو ویژگی به پورتال امکان می دهد تا مجموعه مشخص و تعریف شده ای از کاربران (مثلا مشتریان، شرکا و یا کارکنان) را هدف قرار دهد. بعضی از پورتال ها حتی می توانند برای هر کاربر مشخص، شکل و شمایل متفاوتی از خود نشان دهند. یک پورتال در هر زمان و از هرمکانی همیشه در دسترس است
از آنجا که پورتال ها برای استفاده در محیط وب ساخته می شوند، در هر زمان و از هر مکانی با استفاده از یک مرورگر استاندارد وب در دسترس اند. انواع تجهیزات مبتنی بر وب نیز از جمله تلفنهای موبایل، دسترسی به پورتال ها را به غایت آسان و مفید کرده اند


جنبه های کارکردی یک پورتال

اگر چه پورتال ها در انواع و اندازه های متنوعی ساخته می شوند اما ویژگیهای محدود و مشخصی هسته اصلی آنها شناخته می شود: هر پورتال اطلاعات و خدمات را یکجا و در یک محل جمع آوری می کند.
هر پورتال می تواند در اندازه لازم برای شخص و یا گروه سازمان دراید.
هر پورتال در هر زمان و از هر مکانی قابل دسترس است.
یک پورتال مجموعه اطلاعات و خدمات را یکجا و در یک محل جمع آوری می کند.
هدف اصلی فراهم آوردن امکان دسترسی آسان به هرچیزی ( اطلاعات و خدمات ) است که یک کاربر برای انجام وظایف و مسئولیتهایش به آن احتیاج دارد، صرف نظر از اینکه منبع آن کجا باشد..
• • •


تفاوت سی ام اس و پورتال چیست؟

این سوال مانند این است که بپرسیم تفاوت یک اتومبیل با یک وسیله نقلیه چیست؟
وسیله نقلیه صرفاً یک اتومبیل نیست و در تعریف اتومبیل به نسبت تعریف وسیله نقلیه محدودیت زیادی وجود دارد. همانطور که پورتال صرفاً یک سی ام اس نیست اما می توان سی ام اس را در زیرمجموعه یک پورتال قرار داد.
CMS مخفف Content Management System می باشد که در زبان لاتین به معنای سیستم مدیریت محتوا است. همانطور که از نام آن پیداست تمرکز و فعالیت اصلی آن در خصوص محتوای صفحات وب سایت یعنی متون و تصاویر و نیز مدیریت آن ها و نحوه ارتباط این صفحات با یکدیگر است. سی ام اس برای شما یک ابزار است تا به وسیله آن محتوای وب سایت خود را مدیریت نمائید و به سادگی آن را به روز نمایی کنید. سی ام اس برای مدیریت یا سازمان دادن و مرتب نمودن محتوای متنی استاتیک در نظر گرفته شده است.
پورتال پایگاهی است برای قرار گرفتن پورتلت ها. پورتلت ها برنامه هایی هستند که می توانند به پورتال اضافه گردند. به طور مثال پورتلت می تواند یک مترجم زبان باشد، یک نرم افزار رزرو هتل باشد ،یک نرم افزار رزرو بلیت هواپیما باشد ، یک نرم افزار سی ام اس باشد وغیره. بنابراین همانطور که گفته شد یکی از این پورتلت ها می تواند سی ام اس باشد. یک پورتال از ترکیب و در کنار هم قرار گرفتن پورتلت های مختلف ایجاد می گردد.


چگونه پورتال اختصاصی داشته باشیم؟

فقط کافی است با تیم سامانه سازان تماس بگیرید و یا روی کلمات آبی رنگ کلیک کنید و وارد سایت قدرتمند سامانه سازان شوید.
تماس با ما: جهت سفارش اپلیکیشن کسب و کار خود با ما تماس بگیرید. 09120207437

- انجام پروژه های برنامه نویسی - Programming - Programming in C - Programming in C++ - Programming in C Plus Plus - Programming in C# - Programming in C Sharp - Programming in ASP.NET - Programming in PHP.NET - Programming in HTML - Programming in CSS - Programming in JAVASCRIPT - Programming in JAVA - Programming in ANDROID - Programming in AVR - Programming in ASP.NET MVC - Programming in ARM - انجام برنامه نویسی - سفارش برنامه نویسی - پروژه برنامه نویسی - برنامه نویسی دانشجویی - برنامه نویسی دانشگاهی - دانشگاه - برنامه نویسی به زبان - پروژه برنامه نویسی - خرید پروژه - برنامه - برنامه نویس - برنامه نویسان - برنامه نویس - زبان برنامه نویسی - برنامه آماده - دانلود برنامه ی - برنامه - پروژه - پروژه دانشجویی - پایان نامه - پایان نامه دانشجویی - مقاله - روبات - روباتیک - Project - سامانه - سامانه سازان - Matlab - متلب - دریافت پروژه برنامه نویسی - خرید و فروش پروژه های برنامه نویسی - پروژه برنامه نویسی c++ - انجام پروژه های برنامه نویسی متلب - فروش پروژه برنامه نویسی - دانلود پروژه برنامه نویسی - سفارش برنامه نویسی - پروژه برنامه نویسی c# - دانلود رایگان پروژه های برنامه نویسی به زبان سی شارپ - پروژه برنامه نویسی سی شارپ - نمونه پروژه های سی شارپ - دانلود پروژه سی شارپ با پایگاه داده sql - دانلود سورس کد سی شارپ - پروژه سی شارپ با sql - پروژه ساده سی شارپ - انجام پروژه c# - انجام پروژه های برنامه نویسی c# - گرفتن سفارش پروژه برنامه نویسی - خرید و فروش پروژه های برنامه نویسی - سفارش برنامه نویسی اندروید - انجام پروژه های برنامه نویسی متلب - پروژه برنامه نویسی c++ - فروش پروژه برنامه نویسی - دانلود پروژه برنامه نویسی - انجام پروژه برنامه نویسی c++ - پروژه سی پلاس پلاس رایگان - پروژه های سی پلاس پلاس - دانلود سورس کدهای c++ - دانلود برنامه دفترچه تلفن به زبان سی پلاس پلاس - کد c++ - پروژه برنامه نویسی c# - سورس های c++ - انجام پروژه برنامه نویسی - دانلود پروژه برنامه نویسی - گرفتن سفارش پروژه برنامه نویسی - پروژه برنامه نویسی c++ - پروژه برنامه نویسی c# - انجام پروژه های برنامه نویسی متلب - سفارش برنامه نویسی - پروژه برنامه نویسی php - انجام پروژه های برنامه نویسی c# - خرید و فروش پروژه های برنامه نویسی - پروژه برنامه نویسی c++ - فروش پروژه برنامه نویسی - دانلود پروژه برنامه نویسی - انجام پروژه های برنامه نویسی متلب - پروژه برنامه نویسی c# - سفارش برنامه نویسی - انجام پروژه متلب مکانیک - هزینه انجام پروژه متلب - دانلود رایگان پروژه متلب - دانلود پروژه های متلب - پروژه های آماده متلب - انجام پروژه متلب برق - انجام پروژه متلب برق قدرت - پروژه matlab

برخی از مشتریان ما :آخرین محصولات نرم افزاری ما


شرکت فنی و مهندسی سامانه سازان

Tell : 09120207437

PROJECT@ISSC.IR
استفاده از مطالب این وبسایت فقط با ذکر منبع بلامانع است. کليه حقوق اين سايت متعلق به شرکت فنی و مهندسی سامانه سازان می‌باشد.

Copyright © 2010 - 2017 SamaneSazan.ir
شرکت فنی و مهندسی سامانه سازان فعالیت های برنامه نویسی کامپیوتری خود را از سال 1388 شروع کرده است و تا سال 1390 فعالیت های خود را به صورت برنامه نویسی اختصاصی ادامه داد. از سال 90 تا به امروز به صورت مداوم فعالیت های خود را گسترش داد با سابقه درخشان همکاری با شرکت های بزرگ نظیر شرکت پالایش نفت آبادان ، بیمارستان شهید بهشتی قم ، شرکت فولاد مبارکه اصفهان ، دانشگاه صنعتی اصفهان ، ایرانسل و ... ، امروزه با یک گروه برنامه نویسی کامل ، طراحی نرم افزار های اختصاصی ، طراحی وب سایت و وبلاگ و غیره ، شبکه های کامپیوتری ، پروژه های الکترونیکی ، پروژه هایی همچو طراحی پورتال اختصاصی و همچنین سئو سایت در خدمت شما میباشد. هدف ما کسب رضایتمندی شما دوست گرامی میباشد.